A hormonháztartás felborulásának tíz jele
Hormonjai, szervezete kémiai postásai minden egyes szervébe eljutnak a véráram segítségével, és hatással vannak az alapvetően fontos folyamatokra, mint az anyagcsere vagy a reprodukció.
A hormonszintjükben leginkább ingadozó hormonok az ösztrogén, a progeszteron ás a tesztoszteron (a nemi hormonok), a pajzsmirigy hormon (vagyis az anyagcsere hormon), az adrenalin (az energia hormon), a kortizol (a stressz hormon), és a melatonin (az alvási hormon).
A nők körében nagyobb mértékű hormonális változások jellemzőek, mint a férfiak körében. Míg a férfiak és a nők is átesnek a pubertázskoron, a nők ezután több hormonáli változáson is átesnek, mint a menstruáció, a terhesség, a terhesség utáni hónapok, a pre-menopauza, és a menopauza.
Ezek az időszakok mind hatalmas hatással vannak a női szervezetre, annak hormonszintjei megváltozását okozva. Mivel a hormonszint változásai szervezete minden folyamatára hatással lehetnek, így mentális és fizikai jóllétét is befolyásolhatják.
A hormonális zavar kifejezést hallva a legtöbbek számára egy kipirult, hiperaktív nő képe ugrik be, amely jól jelzi azt, mennyi negatív és érzéketlen érzés veszi körbe a betegségben szenvedőket.
Az állapot kezelése mindenképpen orvosi segítséget igényel, azonban a gyógyulás első lépéseként fel kell fedeznie a problémát.